fbpx

Po bardzo trudnym czasie wracamy do kin: WOJTYŁA. ŚLEDZTWO

0

Pandemia i zamknięcie kin były wielkimi ciosami dla naszej rozwijającej się dopiero działalności kinowej. Nie ma co ukrywać, że jej odbudowa będzie trudna, ale… nie można odpuścić ewangelizacji poprzez film. Nie można! Bo film to język świata. 

Piszę o tym dlatego, że przy zachowaniu reguł bezpieczeństwa, możemy wrócić na duży ekran. Nareszcie!  

25 września w kinach będzie mieć miejsce premiera filmu „Wojtyła. Śledztwo”. José María Zavala, reżyser głośnej Tajemnicy Ojca Pio, miał osobiste powody, by zmierzyć się z wielką postacią papieża.

W 1981 roku jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II… Zavala, 40 lat po tych wydarzeniach, stworzył niezwykłą biografię polskiego Papieża, a swoją opowieść zaczyna tam, gdzie inni biografowie ją… kończą. 

Reżyser przesłuchuje świadków, których historie odkrywają siłę wstawiennictwa świętego papieża: mężczyznę, którego matka chciała zabić, dziewczynę będącą już „po tamtej stronie” czy niedoszłą samobójczynię, którą przed skokiem z wysokości powstrzymała… ręka Jana Pawła II.

To naprawdę ciekawe spojrzenie na świętego, który spotkał się z miliardem ludzi, i o którym już tak wiele zostało powiedziane. Czy możliwe jest, by powszechnej świadomości umknęło coś, co kryje się za jego publicznym wizerunkiem?

Zobaczcie trailer:

Oczywiście więcej informacji + naprawdę spora lista kin znajduje się tutaj »

Poszukiwacz entuzjazmu zarażający innych ludzi hasłem „Niech dzieją się dobre rzeczy!”.

Zostaw ślad po sobie. Skomentuj!