fbpx

Ciekawostki

0

Ciekawostki, czyli to, do czego z przyjemnością wraca się pamięcią 😉

Uwaga: ten wpis jest w trakcie aktualizacji…

Styczeń 2017: Podsumowanie działań w 2016 roku 

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2016 roku.

 Styczeń 2016: Podsumowanie działań w 2015 roku  

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2015 roku:

 Styczeń 2015: Podsumowanie działań w 2014 roku  

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2014 roku:

Styczeń 2014: Rozpoczynamy kolejny projekt. Kręcimy film fabularny o bł. Karolinie Kózkównie. 

To historyczny moment, bo film “Karolina” to nasza pierwsza większa produkcja. W ciągu pierwszych 3 tygodni mamy połowę budżetu. Mamy napisany scenariusz, wybranych aktorów i całą armię ludzi z „PANCERZA”, którzy mają nas chronić.

Listopad 2013:  Zakończyliśmy I Europejski Kongres Pro-Life” w Krakowie 

Masa przygotowań i… to historyczne wydarzenie już za nami. Zakończyliśmy I Europejski Kongres Pro-Life” w Krakowie. Do królewskiego miasta zjechała się cała śmietanka aktywistów pro-life. Europejskie autorytety, politycy, szefowie wielkich organizacji. I my – polska fundacja ”Jeden z n nas”.

Kongres był zakończeniem europejskiej zbiórki podpisów przeciw aborcji. Polska jest w czołówce najaktywniejszych krajów. A cała inicjatywa zebrała niecałe 2 000 000 podpisów!

Poniżej zdjęcie z fundatorami fundacji „Jeden z Nas” i z Carlo Cassinim – włoskim wieloletnim eurodeputowanym, chyba najważniejszym człowiekiem europejskiego pro-life. To on zainicjował „One of Us”.

 Grudzień 2013 :  Prawie, prawie… prawie milion! 

Aż tyle wyświetleń miały kolejne rekolekcje internetowe, którym patronujemy. Nazywały się „Wilki Dwa”. Głosił je o. Adam Szustak. Niesamowity jest zasięg tych „internetowych” narzędzi ewangelizacji.

Wrzesień 2013: Jest nas tak wielu!

Jesteście niesamowici.
Ludzie chcą robić dobre rzeczy!
Napisałem krótkie ogłoszenie, że poszukuję osób do pomocy przy projektach mających zmieniać nasz świat na lepszy. Nie pisałem szczegółów. Tylko, że są potrzebni. Do tej pory zapisanych mamy ponad 3000 osób! Już niebawem dowiesz się co wyrośnie z tego „fundamentu”. A jeśli chcesz do nas dołączyć kliknij tutaj »

Marzec 2013:  Drukujemy i rozdajemy za darmo 1 200 000 gazet Dobre Nowiny. 

Gazeta rozchodzi się w niewiarygodnym tempie, w dużej mierze dzięki akcji UrodzinyDlaWszystkich.pl. W Polskę leci wieść: chroń życie (szczególnie nienarodzonych). Ostateczny wynik: największa prasowa kampania pro-life i ponad 1500 wolontariuszy w całym kraju.

Czerwiec 2011: zbieramy na budowę szkoły w Afryce

Brat Benedykt Pączka zbiera na budowę szkoły w Afryce. Myślę sobie… „festyn na rynku w Krakowie to dobra sprawa, ale zróbmy to też internecie”. Tak powstał pomysł Czadowa Tablica.pl. W samym tylko internecie uzbierało się na dwie szkoły.

Maj 2010: spotkanie z Newtem Gingrichem

Do Krakowa przyjeżdża Newt Gingrich, jeden z popularniejszych polityków USA, kandydat na prezydenta. Spotykamy się, rozmawiamy i promujemy dzieło Newta w Polsce – film „9 dni, które zmieniły świat”.

Listopad 2010: rozpoczęcie "ery" rekolekcji internetowych

„Klientom gloria24.pl trzeba coś dać”. Tak powstaje pomysł internetowych rekolekcji MocneSlowo.pl. Miały być tylko dla klientów. Rozeszły się w 110 krajach świata. Jak rozpoczynaliśmy to przedsięwzięcie to nikt nie wiedział, że będzie ono początkiem “ery” rekolekcji internetowych. Od tego momentu stały się one standardem działań ewangelizacyjnych w Internecie.

Luty 2010: Znajdujemy 30 złotych...? nie! 300 000 złotych! 

Siostry Karmelitanki z Wrocławia mają wielki problem. Żyją z 400 zł/mc. Burza uszkodziła dach i potrzebny jest remont. Uruchamiamy akcję pomocy „Znajdź 30 złotych„. Zamiast potrzebnych 30 000 zł ludzie wpłacają 270 000 zł. Siostry remontują nie tylko kawałek dachu, ale cały i kilka innych rzeczy.

Październik 2007: Pierwszy Dobry Mailing

Wysyłam pierwszy Dobry Mailing – dociera do 17 osób. W najśmielszych marzeniach nie wymyśliłbym, że jego wysyłka sięgać będzie 180 000 maili miesięcznie (i ciągle rośnie. Stan na 2013 r.). Usługa była i zawsze będzie darmowa.

Żeby było jasne: „słudzy bezużyteczni jesteśmy” (Łk 17; 10). Robię co mam zrobić, podzięka nie mi się należy. Bogu chwała.

Poszukiwacz entuzjazmu zarażający innych ludzi hasłem „Niech dzieją się dobre rzeczy!”.

Zostaw ślad po sobie. Skomentuj!